Forum dla strugających w domowym zaciszu Strona Główna dla strugających w domowym zaciszu

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[Konkurs] Megane Maxi, Kulig&Baran, Polski 1997
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla strugających w domowym zaciszu Strona Główna -> Auta sportowe - na warsztacie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 06 Sty 2019, Nie 12:37    Temat postu: [Konkurs] Megane Maxi, Kulig&Baran, Polski 1997

No więc po wielu przemyśleniach doszedłem do wniosku że konkurs to jest najlepsze miejsce na magankę Janusza, ponieważ u mnie żywiczne modele wymagają dużego wysiłku psychicznego żeby się zmusić zrobić wszystko elegancko . Więc mam nadzieję że potrzeba pokazywania prac, będzie mnie motywować do przyłożenia się na każdym etapie budowy .
Na początek małe przedstawienie tego co mam nadzieję stworzyć;




Model to produkt firmy MF-ZONE i w zasadzie poza tym zestawem dorobię tylko przednie chlapacze.





Na pierwszy ogień pójdzie karoseria i po pierwszych oględzinach widzę parę miejsc do poprawy ale to przedstawię niebawem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiekg




Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 501
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 06 Sty 2019, Nie 13:01    Temat postu:

Mega ciekawy model. Zasiadam do kibicowania. Powodzenia!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madmax
rallyholick



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 2937
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Celestynów/Warszawa

PostWysłany: 06 Sty 2019, Nie 13:18    Temat postu:

Na to mamy 7 uczestnika w konkursie i kolejny gruby projekt się szykuje - u mnie ten Megane był brany pod uwagę jako opcja B. na konkurs.
Po pierwszej szarpaninie z Cordobą jedna mała rada z mojej strony - zanim zaczniesz coś malować/kleić zrób tak jak ja czyli przygotuj wszystkie elementy - zrób porządne przymiarki i dopiero malowanie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiekg




Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 501
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 06 Sty 2019, Nie 14:02    Temat postu:

madmax napisał:
zanim zaczniesz coś malować/kleić zrób tak jak ja czyli przygotuj wszystkie elementy - zrób porządne przymiarki i dopiero malowanie.


Ja to stosuję przy każdym modelu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madmax
rallyholick



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 2937
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Celestynów/Warszawa

PostWysłany: 06 Sty 2019, Nie 14:11    Temat postu:

krzysiekg napisał:
Ja to stosuję przy każdym modelu.
Tylko spasowanie modelu żywicznego a Tamiya to dwie różne rzeczy - i założę się że jak składasz kolejny model od Tami to o ile przygotowujesz sobie wszystkie części od razu o tyle nie wieżę że sprawdzasz wszystko jak do siebie pasuje - raczej wierzysz w swoje doświadczenie z tymi modelami - inną sprawą też jest składanie pierwszy raz modelu i tu też pewnie wszystkiego na raz nie wycinasz i nie przygotowujesz.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 08 Sty 2019, Wto 22:32    Temat postu:

Pierwsze szlify się dokonały . Na pierwszy ogień poszedł przedni zderzak. Jak zobaczymy na zdjęcie w pierwszym poście to jak dla mnie wlot powietrza jest za wąski i cały zderzak powinien dużo niżej przechodzić w końcowy spojlerek (nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi). Dolną listwę odciąłem bo Janusz jej nie miał od początku rajdu. Dodatkowo pogłębiłem rowek na górze zderzaka bo on był ale bardzo płytki i po szlifowaniu zniknął całkowicie. Zresztą ten rowek pogłębiłem na całym aucie dookoła.








Kolejna poprawka to końcówki progów. Bardzo mocno wychodzą na zewnątrz i trzeba było je zeszlifować.







I ostatni element to łączenie przednich błotników z drzwiami. Błotnik ma przechodzić na okrągło a próg praktycznie do końca drzwi idzie równo i dopiero na końcu się poszerza, więc kolejne szlifowanie .










A tak wygląda kasta przed pierwszym podkładem.




Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powerpablo




Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 08 Sty 2019, Wto 22:41    Temat postu:

WOW....Tomku efekty szlifowania są widoczne. Brawo bo wiem ile to trzeba włożyć pracy aby taki efekt uzyskać. Po podkładzie zapewne wyjdzie jeszcze to i owo do szlifowania lub doszpachlowania........kawał dobrej roboty...powodzenia

Paweł


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woocasch




Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 903
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 09 Sty 2019, Śro 11:43    Temat postu:

Twój nakład pracy bardzo się opłacił, nadwozie prezentuje się znakomicie. Jednak praca z żywicą rządzi się swoimi prawami i nie jest tak łatwo jak z plastikiem, dlatego jeszcze bardziej podziwiam Twoje zaangażowanie. Oby poprawek po podkładzie było jak najmniej.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JB_Virtual




Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 146
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 09 Sty 2019, Śro 13:55    Temat postu:

Piekne. Szacun dla tych co sie w zywicy bawia - drogie to, lamliwe, a i tak trzeba poprawiac Wesoly Moje "pudelkowce" Tamiyi z pasami bezpieczenstwa z izolacji wlasnie mi zbrzydly Wesoly

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madmax
rallyholick



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 2937
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Celestynów/Warszawa

PostWysłany: 09 Sty 2019, Śro 18:56    Temat postu:

Kawał dobrej i solidnej roboty
Powodzenia w dalszej walce.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 17 Sty 2019, Czw 12:56    Temat postu:

No więc po pierwszym podkładzie tylko zaszpachlowałem małe trzy dziureczki które wyszły z żywicy i tyle. Jedynie zdecydowałem jeszcze wyciąć wloty powietrza pod przednimi lampami, było troche nerwów bo tam jest dosyć grubo żywicy i w połowie roboty żałowałem że się za to chwyciłem ale jak patrzę na efekt końcowy to myślę że teraz przód lepiej wygląda . Potem kolejne trzy warstwy szarego podkładu które nie wykazały żadnych niedociągnięć więc poszła warstwa białego podkładu tamiya i na koniec trzy warstwy TS-16. Sorki za zdjęcia ale mój telefon lepszych nie potrafi a aparat mi padł .







Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo0109




Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 321
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 17 Sty 2019, Czw 13:18    Temat postu:

O to chodzi Tomku;) bardzo dobrze że wyciąłeś te otwory pod lampami Mruga
Teraz to nabiera wyglądu 3mam kciuki za projekt


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woocasch




Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 903
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 17 Sty 2019, Czw 15:49    Temat postu:

Rewelacyjne postępy w pracy! Z przyjemnością obserwuję jak idziesz do przodu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiekg




Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 501
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 21 Sty 2019, Pon 0:16    Temat postu:

Czy podstawka pod płyn microscale to ogólnie dostępny towar? Nie liczę już ile raz mi się one przewróciły otwarte..

Dobra robota z Meganką, szczególne uznanie za przedni zderzak. Czym go szlifowałeś?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sewo77




Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 21 Sty 2019, Pon 8:32    Temat postu:

Krzysiek weź "korek Mruga )z Tamiyowskiego TS, obróć i wstaw płyn Microscale.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiekg




Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 501
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 21 Sty 2019, Pon 9:04    Temat postu:

Dobry patent!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madmax
rallyholick



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 2937
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Celestynów/Warszawa

PostWysłany: 21 Sty 2019, Pon 10:03    Temat postu:

krzysiekg napisał:
Czy podstawka pod płyn microscale to ogólnie dostępny towar? Nie liczę już ile raz mi się one przewróciły otwarte
to jest oficjalny produkt - ja go widziałem w którymś sklepie modelarskim i próbowałem go kupić ale nigdy nie był dostępny.
Ja mam dwa opakowania po kliszach zdjęciowych przyklejone do prostokątnej podstawki - daje radę, płyn przestał się przewracać Wink

Megane super robota, podglądam dalej.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woocasch




Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 903
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 21 Sty 2019, Pon 10:26    Temat postu:

Co do podstawki pod płyny microscale to można sobie druknąć takie coś:
[link widoczny dla zalogowanych] Wesoly


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 22 Sty 2019, Wto 16:11    Temat postu:

krzysiekg napisał:
Czy podstawka pod płyn microscale to ogólnie dostępny towar? Nie liczę już ile raz mi się one przewróciły otwarte..

Dobra robota z Meganką, szczególne uznanie za przedni zderzak. Czym go szlifowałeś?


Podstawkę kupiłem chyba w sklepie mojehobby.pl po tym jak chyba piąty raz wywróciłem buteleczkę .
Zderzak najpierw piłką wyciąłem co trzeba żeby nabrało w miarę kształtu a potem pilnik i papier 400, 600 i 1000 pod podkład.



Coś tam okalkowałem i przygotowałem pod bezbarwny. Kalki układały się znakomicie, natomiast male błędy merytoryczne występują, na szczęście da się je w miarę poprawić. Pierwsza sprawa to logo renault na dachu, biała część ma być skierowana do tyłu więc wystarczyło odciąć ją od napisu i przykleić tak jak trzeba. Napisy pbi bank na bokach są za długie i się nie mieściły między numerem a nadkolem tylnym ale wystarczyło odciąć przerwy między logiem a napisami i już wszystko gra. Trzecia sprawa to też napis pbi bank ale na tylnej klapie, tutaj powinien być on niższy żeby nie wchodził na obrys dookoła tablicy rejestracyjnej i tego już nie dało się usunąć ale nie jest to na tyle drażniące oko żeby specjalnie dorabiać tą kalkę. Nie nakleiłem na maskę znaczka systemu E bo na żadnym zdjęciu czy filmie nie widziałem tej naklejki u Janusza na rajdzie polski.









Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sewo77




Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 22 Sty 2019, Wto 19:05    Temat postu:

Nie rozumiem tych błędóe merytorycznych w kalkach, przecież projekt można posprawdzać przed drukiem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powerpablo




Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 22 Sty 2019, Wto 21:48    Temat postu:

Sewo77 napisał:
Nie rozumiem tych błędóe merytorycznych w kalkach, przecież projekt można posprawdzać przed drukiem.


Owszem....jasne że można....ale jeśli się siedzi parę dni i wieczorów na opracowywaniu kalkomanii i cały czas patrzysz w te logotypy i układasz na arkusz szykując do druku wówczas jest dzieżko wychwycić takie błędy.
Błędy wychodzą dopiero jak kalki powędrują w ręce klientów i w trakcie oklejania modelu widzimy że coś nie tak....

Tomek....autko nabiera kolorów....kawał dobrej roboty. Oby tak dalej....

pozdrawiam
Paweł


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sewo77




Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 22 Sty 2019, Wto 22:10    Temat postu:

powerpablo napisał:
Sewo77 napisał:
Nie rozumiem tych błędóe merytorycznych w kalkach, przecież projekt można posprawdzać przed drukiem.


Owszem....jasne że można....ale jeśli się siedzi parę dni i wieczorów na opracowywaniu kalkomanii i cały czas patrzysz w te logotypy i układasz na arkusz szykując do druku wówczas jest dzieżko wychwycić takie błędy.

Zaprojektowałem trochę kalkomanii i pozwól, że się nie zgodzę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiekg




Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 501
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 22 Sty 2019, Wto 22:11    Temat postu:

To może powinien być próbny wydruk (np cyfrowy) i oklejenie testowej kasty. Tak aby klient nie był testerem?

Tomku idziesz jak burza, choć na tych zdjęciach (chyba z telefonu) brakuje kolorów. Fajnie zaczyna wyglądać ten model.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sewo77




Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 22 Sty 2019, Wto 22:26    Temat postu:

Starczy wydruk na zwykłym papierze, zwymiarujesz i skontrolujesz. Wracając do Megane to będzie ozdoba kolekcji.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JB_Virtual




Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 146
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 22 Sty 2019, Wto 22:30    Temat postu:

Chodzi o to ze gdy cos sam tworzysz, jestes pewien ze jest ok, nawet jesli nie jest, bo masz zlansowany mozg od roboty. Klient juz tylko nakleja, nie mysli o calym projekcie, wiec predzej dostrzeze jakas roznice.

Zdarzylo sie i mi robiac cos graficznego do RBR czy gdzies tam, ze bylem tak zadowolony z efektu ze nie zauwazylem bledu. Albo jak lecisz jakis oes i myslisz ze byl to max, to jak obejrzysz nagrany onboard na youtube okazuje sie ze jeszcze tu i tu pelnym przeciagniesz jak zmienisz linie Wesoly Tworca ma chaos w glowie, konsument wybrzydza Wesoly


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BuJoN
MoD



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 1119
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielawa

PostWysłany: 22 Sty 2019, Wto 22:57    Temat postu:

Sewo77 napisał:
Zaprojektowałem trochę kalkomanii i pozwól, że się nie zgodzę.

I na pewno przy tych wszystkich kalkomaniach które zaprojektowałeś nigdy nie popełniłeś błędu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szokal




Dołączył: 11 Cze 2017
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kotlina Kłodzka

PostWysłany: 22 Sty 2019, Wto 23:02    Temat postu:

Cytat:
powerpablo napisał:
Sewo77 napisał:
Nie rozumiem tych błędóe merytorycznych w kalkach, przecież projekt można posprawdzać przed drukiem.


Owszem....jasne że można....ale jeśli się siedzi parę dni i wieczorów na opracowywaniu kalkomanii i cały czas patrzysz w te logotypy i układasz na arkusz szykując do druku wówczas jest dzieżko wychwycić takie błędy.

Zaprojektowałem trochę kalkomanii i pozwól, że się nie zgodzę.


Też się z tym nie zgadzam , np. celica Hołowczyca z Rajdu Polski ( poruszane już błędy na forum , aktualny konkurs) , dalej nie poprawione.
Chyba to nie jest wielki problem , rozmieszczenie , kolory czy dodatkowe elementy. Oczywiście bez urazy dla naszych jedynych fachowców w zakresie kalek polskich rajdowców.
Co do meganki piękna. W porównaniu do poprzednich zdjęć coś chyba z balansem bieli, albo światłem nie poszło . Galeria na pewno będzie ok.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woocasch




Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 903
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 23 Sty 2019, Śro 10:31    Temat postu:

Meganka prezentuje się rewelacyjnie, chociaż faktycznie coś chyba aparat nie chwycił dobrze balansu bieli, bo kolory wyglądają całkowicie inaczej niż wcześniej. Co nie zmienia faktu, że gnasz z robotą jak szalony. Ja jeszcze nawet do końca pudełka z modelem nie otworzyłem, a Ty już masz niemal gotową karoserię Wesoly Pełen szacun!

A co do kwestii kalkomanii to wiadomo, że błędy zdarzają się każdemu, szczególnie jeżeli jedna osoba siedzi nad jakimś projektem to ciężko jest jej samej wychwycić wszystkie błędy. Ale właśnie dlatego istnieje coś takiego jak kontrola jakości i może to jest rozwiązanie. Sprawdzenie próbnego wydruku przez jedną czy dwie osoby kompletnie niezwiązane z danym projektem może pomóc wychwycić błędy. Bo skoro teraz Tomek pokazał jakie są problemy, to równie dobrze mógłby to zrobić przed ostatecznym wydrukiem i wypuszczeniem do sprzedaży. Myślę, że z chętnymi na takie "testy" nie będzie problemów Wesoly


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 23 Sty 2019, Śro 22:38    Temat postu:

Ale się dyskusja wywołała . Powiem tak, praktycznie każda kalkomania ma jakięs mniejsze lub większe błędy i ja jakoś to przyjmuje za rzecz normalną. Tutaj przy opisaniu kilku błędów chodziło mi bardziej o to żeby każdy kto będzie robił tą megankę miał już prościej przy budowie .

Odnośnie warsztatu to bardzo dziękuje za miłe słowa. Zdjęcia o dziwo są robione telefonem którym zrobiłem zdjęcia do galerii focusa, 207 i 307 wrc. Jest jednak taka różnica że galerię robiłem przy dobrym naturalnym oświetleniu czyli w południe przy słońcu i wtedy zdjęcia wychodzą super. Przy warsztacie robię zdjęcia przy lampce, często wieczorem i pewnie stąd taka słaba jakość.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madmax
rallyholick



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 2937
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Celestynów/Warszawa

PostWysłany: 24 Sty 2019, Czw 11:10    Temat postu:

powerpablo napisał:
Błędy wychodzą dopiero jak kalki powędrują w ręce klientów i w trakcie oklejania modelu widzimy że coś nie tak
krzysiekg napisał:
To może powinien być próbny wydruk (np cyfrowy) i oklejenie testowej kasty. Tak aby klient nie był testerem?
Paweł wybacz ale tak jak zauważył Krzysiek to jest mega nie profesjonalne podejście do klienta i przez to bardzo tracicie w oczach modelarzy i na forach zagranicznych często ludzie piszą gorsze opinie niż my tu po koleżeńsku - i myślę że jeśli byście robili jakieś wydruki próbne to wszelkie problemy można by rozwiązać. Dziwi mnie trochę fakt że traktujecie nasze uwagi jako atak na was (przynajmniej ja mam takie odczucie i wrażenie) bo tak nie jest, szanujemy bardzo waszą pracę i chcemy żeby wasze prace były jak najlepsze, poza tym wiecie doskonale z Bartkiem że w razie czego możecie liczyć na naszą pomoc.
RCM_T napisał:
Powiem tak, praktycznie każda kalkomania ma jakieś mniejsze lub większe błędy i ja jakoś to przyjmuje za rzecz normalną.
Ja też się do tego przyzwyczaiłem i podchodzę do tego na zasadzie "mieć albo być" - są kalkomanie że palce lizać gdzie wszystko do siebie elegancko pasuje, ale są też zestawy że trochę ręce opadają - dlatego wierzę że producent się poprawi z każdym nowym produktem a z czasem może i poprawi jakieś błędy

Kalkomania super siadła - idziesz jak burza.
Tomek linie podziału robisz przed bezbarwnym ?? nie rozpływają Ci się później ??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 27 Sty 2019, Nie 16:05    Temat postu:

madmax napisał:

Tomek linie podziału robisz przed bezbarwnym ?? nie rozpływają Ci się później ??


Nie rozpływaja się bo najpierw robię ze cztery warstwy tylko mgiełki a później trochę mocniejsze warstwy i nic się nie dzieje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madmax
rallyholick



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 2937
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Celestynów/Warszawa

PostWysłany: 28 Sty 2019, Pon 0:05    Temat postu:

a linie robisz farbą akrylową czy emalią ??

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 01 Lut 2019, Pią 10:38    Temat postu:

madmax napisał:
a linie robisz farbą akrylową czy emalią ??


Linie robię cienkopisem, chyba że jast to model plastikowy to przed kalkami próbuje zalewać panel lines bo tylko po oryginalnych rowkach panel lines fajnie siada, a z kolei płyn do kalkomani go nie rozpuszcza.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 01 Kwi 2019, Pon 20:22    Temat postu:

Dawno mnie tu nie było . Troszkę pracy wykonałem to też sie pochwalę moimi wypocinami .
Wyszlifowałem podwozie i w miarę ładnie pasuje, tylko przednie nadkola przyciąłem tak żeby licowały z przednim zderzakiem bo były mniejsze niż otwór w kaście. Dokleiłem małe mocowanie z przodu żeby podłoga trzymała sie z kastą.



Lewy boczek wystaje ponad krawędź szyby a tylna półka ma mocowanie do nadkoli a ma być na równo, więc kolejne cięcie. Deska rozdzielcza jest przesunięta w stosunku do oryginalnych mocowań o około 3mm w strone podszybia ponieważ zrobiła sie czarna dziura .



A tak to wszystko wygląda sklejone.




Kolejna sprawa to klatka przy desce. Odlana jest w całości a powinna wchodzić pod deskę. Więc przeciąłem tam gdzie trzeba i będzie pod deską .



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powerpablo




Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 01 Kwi 2019, Pon 21:00    Temat postu:

No grubo...brawo. Zaczyna to na prawdę nabierać kształtów.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woocasch




Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 903
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 02 Kwi 2019, Wto 9:26    Temat postu:

Widać, że dużo pracy już za Tobą, ale równie dużo także jeszcze Cię czeka. Ale już to wszystko wygląda coraz lepiej, a karoseria boska. Byle tak dalej!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo0109




Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 321
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 02 Kwi 2019, Wto 10:14    Temat postu:

Klasa Tomasz;) czemu zdjęcia takie ,,spłaszczone,,?
U mnie też powolutku ale do przodu;)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madmax
rallyholick



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 2937
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Celestynów/Warszawa

PostWysłany: 02 Kwi 2019, Wto 10:54    Temat postu:

Łączę się z Tobą w bólu budowy auta z żywicy ale powiem szczerze że ostatnio zaczęło mi to sprawiać sporo frajdy Wink
Idzie do przodu w znakomitym stylu - trzymam kciuki i powoli nie mogę doczekać się gotowego modelu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 15 Maj 2019, Śro 14:08    Temat postu:

madmax napisał:
powiem szczerze że ostatnio zaczęło mi to sprawiać sporo frajdy Wink


A ja jeszcze bardziej nie trawie żywicy, dlatego tak opornie mi idzie ta meganka



Trochę zrobiłem przy modelu więc sie podzielę moimi wypocinami . Postanowiłem trochę dodać od siebie we wnętrzu jak też w zawieszeniu. Dorobiłem podstopnice załogi, u pilota jest żywcem wzięta z subaru, nawet gaśnica fajnie pasuje a u kierowcy czarny element to podstopnica z 206 WRC reszta to styren odpowiednio docięty.



Gaz, hamulec i sprzęgło w zestawie jest jako element przymocowany do podłogi a w megance było jeszcze tradycyjnie spod deski



Klatka jest praktycznie cała pocięta i składana od nowa. Został tylko pałąk główny za fotelami i krzyże w drzwiach. Główne przeróbki to, wzmocnienie poprzeczne za fotelami jest przecięte na pół i poprowadzone na tunel środkowy, pałąki przy przedniej szybie są w desce a nie przed nią, dorobiłem zastrzały przy głowach załogi, tylne pałąki są każdy osobno w odpowiednim miejscu. W środku dodałem na kierownicę żółty pasek, dorobiłem rurę wlewu paliwa po prawej stronie (Patent Pawła ze słomką do picia, super to wygląda), lewarek zmiany biegów zaadoptowałem z 206 WRC i dorobiłem poprzeczny element na górze. Po za tym pasy ramieniowe i mocowanie koła zapasowego.













Zawieszenie z zestawu wygląda tak







Trochę ubogo .Dodatkowo w tylnym zawieszeniu są kolumny mcphersona a w meganie była belka z drążkami skrętnymi. Samą "belkę" zostawiłem z zestawu natomiast obciąłęm sprężyny i zwrotnicę odwróciłem o 180 stopni i przykleiłem od spodu, dorobiłem też imitację amortyzatorów. W przednim zawieszeniu dokleiłem drążki kierownicze, przeguby z półosiami i element wahacza. Myślę że teraz to wygląda troche lepiej.











Jeszcze koła,



Można powiedzieć że środek mam gotowy, czas kończyć karoserię .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powerpablo




Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 15 Maj 2019, Śro 19:02    Temat postu:

Woww....nieźle. Wiem ile jest pracy z żywicą i jak cierpliwym trzeba być ale wówczas ten efekt no i ten model na półce nietuzinkowy.....
Tomku kawał solidnej roboty i brawa za wkład własny zawsze te detale dają smaczek.....jak to się mówi diabeł tkwi w szczegółach a te podnoszę efekt wizualny autka....To jeden warsztat zbliża się ku końcowi....

pozdrawiam
Paweł


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woocasch




Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 903
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 16 Maj 2019, Czw 9:13    Temat postu:

Rewelacyjne efekty pracy. No powiem Ci, że Twoja walka z żywicą wygląda coraz lepiej i może dobrze by było skusić się na taką Megankę. Twoja relacja z budowy to genialny materiał poglądowy co i jak robić, aby efekt był miły dla oka.
Jesteś coraz bliżej końca i to motywuje mnie jeszcze bardziej to odpowiedniego zaangażowania w swój model konkursowy Wesoly


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madmax
rallyholick



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 2937
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Celestynów/Warszawa

PostWysłany: 16 Maj 2019, Czw 10:23    Temat postu:

Przed wszystkim to Tomek duże podziękowania i szacunek dla Ciebie ze zgodziłeś się na przedłużenie czasu trwania konkursu pomimo że jesteś już na etapie kończenia modelu (w porównaniu do reszty zawodników Wink )

Jest szansa na jakąś dokumentację zdjęciową elementów zawieszenia i wnętrza Megane Maxi na których się wzorowałeś??

Bardzo podoba mi się Twoja praca i to co robisz z tym modelem i tak jak Łukasz zauważył bedzie mi to napewno bardzo pomocne jak zacznę budować swój egzemplarz.
Jednak nie podoba mi się jedna rzecz a mianowicie pasy biodrowo/kroczowe które zrobiłeś z kalki, wspominałeś kiedyś że jest to Twój sposób na zrobienie tego elelementu że część jest materiał i blaszki a część kalka ale kupiłeś drogi model oraz robisz model konkursowy i uważam że jednak trzeba było się trochę poświęcić i zrobić całość z materiału i blaszek.

Powodzenia w dalszych pracach.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 09 Cze 2019, Nie 15:14    Temat postu:

madmax napisał:

Jest szansa na jakąś dokumentację zdjęciową elementów zawieszenia i wnętrza Megane Maxi na których się wzorowałeś??


Jednak nie podoba mi się jedna rzecz a mianowicie pasy biodrowo/kroczowe które zrobiłeś z kalki, wspominałeś kiedyś że jest to Twój sposób na zrobienie tego elelementu że część jest materiał i blaszki a część kalka ale kupiłeś drogi model oraz robisz model konkursowy i uważam że jednak trzeba było się trochę poświęcić i zrobić całość z materiału i blaszek.
.


Jedyna zdjęcia jakie mam to te co są na ewrc.cz. Środek to oglądanie filmów głównie z prezentacji teamu. A zawieszenie to troche swojej wiedzy praktycznej i oglądanie prawdziwej meganki Janusza na rajdach w 1997 roku .
Co do pasów, to długo sie zastanawiałem nad zrobieniem także biodrowych ale stwierdziłem że skoro nie przedstawiam warsztatów z moich innych modeli to nie będę robił nic więcej niż to co zawsze robię w modelach. Chce pokazać to co robię w każdym swoim modelu i nie chciałem nic naciągać .


Kolejny efekt prac to kasta wypolerowana, pomalowane uszczelki i wnętrza reflektorów . Kasta gotowa do zazbrojenia .













Oraz elementy oszklenia i reszta częsci potrzebnych do kasty.






Kalki na szybę przednią i tylną nakleję jak szyby będą już wklejone. Jeszcze zastanawiam się nad szybami do drzwi czy nie zastąpić folii szybami plastikowymi z innego modelu . Jakieś złomowe szyby mi leżą więc chyba je dotnę i wstawię bo folia z zestawu jest dosyć mocno porysowana.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woocasch




Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 903
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 09 Cze 2019, Nie 15:30    Temat postu:

Kasta prezentuje się rewelacyjnie, a pozostałe elementy też są ekstra. Widać, że już jesteś na ostatniej prostej 🙂

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powerpablo




Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 09 Cze 2019, Nie 20:28    Temat postu:

No Tomku lada chwila koniec......światełko widać w tunelu...Kasta wygląda kozacko super polerka. Reszta elementów prezentuje się równie nienagannie...
Świetna praca...

pozdrawiam
Paweł


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
riderZ056




Dołączył: 06 Gru 2018
Posty: 85
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Koło

PostWysłany: 10 Cze 2019, Pon 21:36    Temat postu:

Ale bomba!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo0109




Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 321
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 12 Cze 2019, Śro 16:41    Temat postu:

Tomku wszystko idzie fajnie i do przodu będzie fajna perełka w kolekcji.
Szkoda tylko ze nie usunąłeś tej poprzeczki we wnętrzu lampy megane miało odbłyśnik bez tego elementu wspominałem również o blaszkach które są w zestawie do zaślepek w zderzaku przednim (miałeś rozwiercićMruga)
Całość fajnie;)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez pablo0109 dnia 12 Cze 2019, Śro 16:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 13 Cze 2019, Czw 16:50    Temat postu:

pablo0109 napisał:

Szkoda tylko ze nie usunąłeś tej poprzeczki we wnętrzu lampy megane miało odbłyśnik bez tego elementu wspominałem również o blaszkach które są w zestawie do zaślepek w zderzaku przednim (miałeś rozwiercićMruga)


No miałem ale się wydygałem . Bałem się że jak mocno uszkodze lakier w około to będzie ciężko to poprawić a kalki już położone .
A co do lamp to ta poprzeczka jest bardziej do środka a nie że całkiem jej niema .
W ogóle to jest pewnie wiele rzeczy które można zrobić lepiej ale to już nie na moje umiejętności


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RCM_T




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 16 Cze 2019, Nie 17:43    Temat postu:

No więc nadszedł czas na ostatni post w wątku warsztatowym.
Ostatnie elementy do zazbrojenia kasty. Chlapacze wyciąłem z czarnej kartki bloku rysunkowego , końcówka rury wydechowej jest dorobiona ponieważ w zestawie był tłumik z dwururką, wycieraczki są z zestawu, zapinki maski to produkt firmy ABER, antena to struna z gitary o grubości 0.2mm.




I regulaminowo jedno zdjęcie gotowego modelu.




Teraz czekam na dzień z dobrym słońcem i robię zdjęcia do galerii.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powerpablo




Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 16 Cze 2019, Nie 20:13    Temat postu:

No to zostaje pogratulować skończonego Modelu Tomeczku.....bardzo piękna Meganka...super efekt z zestawu żywicznego....jeszcze raz gratuluję i czekam na galerię....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla strugających w domowym zaciszu Strona Główna -> Auta sportowe - na warsztacie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin